Dieta Machinga

Mačingová dieta

Być może słyszałeś również termin dieta Machinga. Jest to program dietetyczny, który opiera się na zaletach diety niskowęglowodanowej. Jest to plan, za którym stoi Słowaczka Antónia Mačingová. Przygotowała ona 28-dniowy program redukcyjny, który ma pomóc ludziom schudnąć bez konieczności ważenia poszczególnych porcji, ale także bez konieczności liczenia kalorii. Wszystko opiera się jedynie na dozwolonych i zakazanych produktach spożywczych.

Dieta Macing podzielona jest na dwie fazy

Ciekawą rzeczą w tym planie dietetycznym jest również to, że jest on podzielony na dwie fazy. Pierwsza faza to tak zwana faza detoksykacji, podczas której organizm ludzki powinien zostać oczyszczony. Odpowiada temu skład posiłków, które zaleca dieta Maching. Główną rolę odgrywają tutaj warzywa, dlatego ta początkowa faza jest dość wymagająca. Druga faza skupia się już na samej utracie wagi, co sprawia, że skład posiłków jest znacznie bardziej zróżnicowany. To już bardziej upodabnia ten program dietetyczny do diety niskowęglowodanowej.

Co zaleca pani Macing

Podczas gdy w dziedzinie zdrowego odżywiania mówi się o pięciu posiłkach dziennie, w przypadku tej diety możliwe jest ich ograniczenie. Co zaleca pani Macing? Zgodnie z jej sugestią, trzy posiłki dziennie w zupełności wystarczą. Są to śniadanie, obiad, a także kolacja. Poranna i popołudniowa przekąska, która jest powszechna w innych dietach, w tym przypadku jest całkowicie pomijana.

Jak wygląda dieta według Maching? Co można w niej jeść?

Jakie produkty spożywcze zaleca dieta według Machinga? Ich skład różni się w zależności od tego, czy jest to faza odchudzająca, czy redukcyjna. W pierwszej należy liczyć się z tym, że podstawą są wyłącznie owoce i warzywa. Dominują na przykład marchew, brokuły czy buraki. Z każdym kolejnym dniem do diety można dodawać inne pokarmy. Na przykład mięso lub ryby. W ograniczonym zakresie można również pozwolić sobie na wypieki, ale z zachowaniem ostrożności ze względu na ilość węglowodanów. To samo dotyczy dodatków, które powinny być raczej warzywne niż konwencjonalne.